laupäev, 1. mai 2021

Kui mul oleks miljon krooni

Kui mul oleks miljon krooni. Nende sõnadega algas aastaid tagasi ühe populaarse ansambli muusikapala. Terve lugu rääkis sellest, mida kõike saaks teha kui vaid oleks miljon krooni. Tänapäeva valuutas oleks see umbes 65000 eurot ja ega ei kujuta hästi ette, et keegi laulaks laulu sõnadega: kui mul oleks kuuskümmendviis tuhat eurot. 

Aga see polegi oluline. Oluline on see, mida selle rahaga teha saaks. Niipalju kui on inimesi on ka erinevaid arvamusi, soove, unistusi. Mõni ilmselt maksaks ära kodulaenu. Saaks suure koorma kaelast ära ja oleks üks mure vähem. Samas mõned inimesed võibolla läheks hoopis reisima. Võtaks töölt aja maha ja naudiks seiklusi. Kui koroonakriis selleks muidugi võimaluse annab. Mingi osa inimestest võibolla hoopis investeeriksid selle raha. See on ju juba selline summa, mida on võimalik investeerida mitmeti. Kas kinnisvarasse, aktsiatesse või hoopis kuidagi teisiti või jagades mitme investeerimisvõimaluse vahel. Võimalusi palju. Kui laulust jääb mulje, et tegemist on sellise summaga, millega võiks kohe jalad seinale visata ning elu nautima hakata, siis tegelikkuses ega see päris nii ikka ei ole. Loomulikult aastaid tagasi kui see lugu ilmus oli miljon krooni ehk umbes 65000 eurot oluliselt suurema väärtusega kui see on tänapäeval, kuid siiski ilmselt mitte selline summa, millega ei peaks enam iialgi tööd tegema. Summa on küll suur, kuid kahjuks siiski mitte selline, mis aitaks ülejäänud elu elada nii, et raha pärast muretsema ei peaks. Küll on aga tegemist sellise summaga, mis annaks üsnagi korraliku algkapitali selleks, et muretuma tuleviku peale püüelda. Olenemata sellest kuidas seda kasutada muidagi. Kui aga seda ei taheta teha, siis võib ju alati kulutada tühja-tähja peale. Võimalusi on lõputult. Eks igaüks võib ise mõelda, mida teeks kui selline raha sülle kukuks.

Aga kui mul oleks miljon krooni. Laulusõnad ütlevad lõpus: kui mul oleks miljon krooni, jääks väheks veel. Aga kui mul oleks miljon krooni, siis maksaksin võlad ära ja jääks üle veel. Võibolla ostaksin peale võlgade tasumist veel 1000 Tallina Kaubamaja aktsiat ja jääks ikkagi veel veidike üle. 

Kokkuvõtvalt võiks öelda sama lause nagu laulus: kui mul oleks miljon krooni, see poleks halb.Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar