reede, 27. august 2021

Vaktsineerimine

Räägiks vahelduseks millestki muust kui rahast, võlgadest või sellega kaasnevast. Kuna viimasel ajal on koroonaviirusesse nakatumine jälle tõusuteel, siis mõtlesingi, et avaldaks ka natukene arvamust. Siinkohal panen kirja mõned oma mõtted seoses päevakorral oleva kuuma teemaga milleks on vaktsineerimine. 

Iga päev käib uudistest läbi kuidas keegi on poolt ja keegi vastu. Ja see kisa häirib mind natukene. Eriti kisa mida teevad vaktsiinivastased. Milleks on vaja propageerida mittevaktsineerimist? Meil ei ole ju kohustuslik vaktsineerida. Kui ei taha ära vaktsineeri, aga ära kisa ja hädalada kui pärast tänu sellele midagi tegemata jääb. Ei ole tarvis rääkida inimõigustest kui tänu vaktsineerimata jätmisele oled ohuks teistele. Endaga käitu nii kuidas soovid, aga teistele ohuks ei ole mõistlik olla. Purju võib ka juua, aga rooli minna ei tohi, sest see on teistele ohtlik. Võib ju ka väita, et see on inimõigus, sõita alkoholijoobes. Pole kuulnud, et roolijoodikud kisa tõstaks, et miks ei tohi sõita. Lihtsalt nii on. Samamoodi vaktsineerimisega. Võid jätta tegemata, aga teistele ohuks ei tohi olla. Antud situatsioon lihtsalt on selline, et mõistlik on leppida nende piirangutega ja vaktsineerides saada eeliseid või mitte vaktsineerida ja leppida olukorraga kus lihtsalt ei saa igale poole. Olukord lihtsalt nõuab seda. Igaüks lihtsalt peab ise valima, milline variant temale sobib. 

Ma ei tea, kas need kes on vastased pole näinud kedagi, kes Covid-19 on põdenud või lihtsalt on vaja põhimõtte pärast vastu olla, et selline probleem on. Igatahes minu tutvusringkonnas on inimesi kes on põdenud seda praktiliselt ilma sümptomiteta, aga ka selliselt, et on mitu nädalat voodis pikali. Seega väita, et mingit haigust ei ole, pole mõtet. Kui ma nüüd võrdlen kõrvalt seda mõne muu gripi laadse külmetushaigusega, siis ei soovita küll kellelegi. 

Mina olen vaktsineeritud ja kui see peaks aitama mul nakatumise korral haigust kergemalt põdeda, siis oleksin tänulik, et seda tegin. Aga eeskätt ma mõtlen sellele, et kaitstes ennast ma loodan mitte seada ohtu teisi. Kui see väikene panus aitab vähendada nakatumisriski, siis olen valmis selle võtma. Ja loodan, et enamus mõtleb samamoodi. 

Püsime terved!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar