reede, 17. veebruar 2023

Tere jälle!

Ja ma olen tagasi. Pärast mõningat eemalolekut otsustasin, et võiks taaskord mõne oma mõtte siia kirja panna. Sellest on juba päris palju aega möödas kui siia viimati midagi kirjutasin, ei tundugi et juba rohkem kui kolm kuud. Ümberringi on palju toimunud selle aja jooksul, kuid mina oma mõtete ja tegemistega olen ikka samasugune nagu siis kui viimati siia kirjutasin. Selles osas pole midagi muutunud. 

Täna tahaksin aga mõtiskleda igasugu erinevate teraapiate ja koolituste ning nõustamiste teemal. Ütlen kohe ette ära, et ma tarbin päris palju meediat. Loen uudiseid, vaatan televiisorit, kuulan raadiot. Üldjuhul ammutan oma informatsiooni peavoolumeediast, kuid mõnikord väga harva olen ka sattunud mõnele kahtlasema väärtusega informatsiooniallikale, kuid see pole praegu oluline. Oma jutuga tahan ma jõuda aga sinna, et üha tihedamalt kuuleb meediast kuidas keegi on hakanud terapeudiks või kogemusnõustajaks või koolitajaks jne. 

Ma ei taha kedagi halvustada, aga kohati jääb selline mulje, et see oleks justkui lihtne rahateenimise viis. Rääkida mingisugune lugu, olgu see siis edulugu või hoopis mõne eluraskusega seoses ja siis müüa see mingil kujul maha. Seejärel nimetada ennast nõustajaks, terapeudiks või mis iganes ning asuda teenust pakkuma. Kõrvalt vaadates tundub see veidikene kummaline. Jääb mulje, et enam ei peagi aastaid õppima selleks, et professionaaliks saada, piisab kui ise midagi läbi teed ja kohe oled nõustaja või terapeut valmis, tundub lihtne ning saabki hakata teenust pakkuma. Võibolla on asi minus, aga tekib küsimus, et kas seda tehakse selleks, et on tõesti siiras soov inimesi aidata või nähakse selles lihtsalt kerget rahateenimise võimalust. 

Sellest lähtuvalt võiksin ju minagi ennast kuidagi peenema nimega nimetada. Miks ma peaksin olema võlgnik või hasartmängusõltlane kui ma võiksin olla hoopis kogemusnõustaja. Kõlab palju põnevamalt. Võttes kokku kõike seda jama, mida ma oma elu jooksul teinud olen, mida näinud ja millisest pasast läbi tulnud võiksin ka vabalt kirjutada raamatu. Kui ma vaid oskaksin piisavalt hästi seda teha. Ehk kaks inimest isegi ostaksid selle või oleks hoopis bestseller :) Kes seda küll oskaks öelda.  

Kokkuvõtteks aga tahan öelda, et mul on hea meel kui inimesed on ettevõtlikud ja kui neil läheb hästi. Lihtsalt mõeldes enda läbitehtule ja lugedes erinevaid artikleid nõustajatest ja terapeutidest võtab see kohati veidikene muigama. Ma endiselt ei halvusta kedagi ega kahtle kellegi loo ehtsuses, vaid lihtsalt väljendan oma arvamust.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar